13 faktov o penise, o ktorých ste (pravdepodobne) ešte nepočuli!

V súčasnej modernej dobe stále dokážeme nájsť množstvo zaujímavostí o ľudskom tele. Mužský penis nie je výnimkou. Ide totiž o časť ľudského tela, o ktorej sa príliš otvorene nerozpráva. Z rovnakého dôvodu sa o pohlavnom úde nezdieľajú ani zaujímavé informácie, na ktoré určite z času na čas narazíte. My vám dnes prinášame hneď niekoľko zaujímavostí a faktov o penise.

Penis – čo ste o ňom netušili? 13 faktov o penise, ktoré vás prekvapia a zaskočia..

 1. Fajčenie môže skrátiť penis. Ak si lámete hlavu nad otázkou ako zväčšiť penis?, tak by ste v prvom rade mali popremýšľať nad zmenou životného štýlu. Fajčenie je zlozvyk, ktorý vám okrem privodenia erektilnej dysfunkcie dokáže skrátiť penis až o 1 cm. Príčinou je narušenie dobrej kondície krvného obehu a jemné vápenatenie ciev, nevyhnutných pre kvalitnú erekciu.
 2. Zväčšená prostata môže spôsobovať erektilnú dysfunkciu. A nielen to. V prípade, že máte problém s predčasnou ejakuláciou, mali by ste navštíviť lekára, ktorý sa postará o dôsledné vyšetrenie. Za tieto nepríjemné problémy v posteli totiž môže zodpovedať zväčšená prostata.
 3. Priemerný mužský orgazmus trvá 6 sekúnd. Len pre zaujímavosť dodávame, že ženy si ho užijú takmer 4 násobne dlhší.. ženský orgazmus trvá totiž až 23 sekúnd.
 4. Titul najstarší známy druh živočícha s penisom patrí morskému živočíchu. Jeho meno je Colymbosathon ecplecticos (čo v gréckom jazyku znamená “ohromný plavec s veľkým penisom”) a jeho fosília mala pri objave približne 425 miliónov rokov.
Do skupinky najzaujímavejších faktov o penise patrí aj zmienka o najstaršom známom živočíchovi s penisom.

Do skupinky najzaujímavejších faktov o penise patrí aj zmienka o najstaršom známom živočíchovi s penisom.

 1. Jeden zo 400 mužov je schopných vyfajčiť si vlastný penis. Všetci sme to tušili, no nikdy sme sa o to viac nezaujímali. Naša populácia sa však skladá z flexibilných a menej ohybných ľudí a štatistika nepustí. My by sme však radi vedeli, či túto schopnosť páni aj využívajú…
 2. Medicína dokáže “vypestovať” z predkožky novú pokožku. Znie to neuveriteľne, no je to pravda. Na tento účel sa používajú predkožky obrezaných detí. Z jednej predkožky dokáže “narásť” až 23 000 m2 novej kože, ktorá je určená obetiam popálenín.
 3. Predkožku možno “zrekonštruovať”. Trvá to mesiace, niekedy roky, no je to možné. Na tento neľahký zákrok sa využívajú upevňovacie pásky, plastové krúžky či závažia. Tento zákrok sa na Slovensku pravdepodobne nevykonáva.
 4. Najvýkonnejší penis na planéte patril kráľovi. Konkrétne išlo o kráľa Fatefehi z Tonga, o ktorom história tvrdí, že bol schopný zbaviť panenstva až 37 800 mladých žien. Stihol to za úctyhodných 14 rokov, čo v priemere vychádza na 7 panien za deň. Latka z rokov 1770-1784 je teda nasadená naozaj vysoko.

Chcete poraziť kráľa, no nedarí sa vám to? Čo takto vyskúšať ZEREX – najpredávanejší produkt na zlepšenie erekcie!

 1. Najčastejšou príčinou natrhnutia penisu je intenzívna masturbácia. Ide o fakt, ktorý však (pravdepodobne) nikoho príliš neprekvapí…
 2. Povel na ejakuláciu nedáva mozog. K ejakulácií dochádza vtedy, keď to nášmu telu “prikáže” miecha.
 3. Na veľkosti penisu naozaj záleží! Ak teda hovoríme o úspešnejšom oplodnení. Dĺžka penisu totiž ovplyvňuje úspešnosť ženského oplodnenia. S dlhším pohlavným údom to totiž ide ľahšie.
 4. V skutočnosti existujú až 2 druhy penisov. 79% mužov má penis, ktorý sa počas erekcie zväčšuje a výrazne rastie. Zvyšných 21% pánov má pohlavný úd, ktorý je aj v kľudovom režime naozaj veľký, avšak počas erekcie už výraznejšie nerastie.
 5. Krásavci majú kvalitnejšie spermie. Tento fakt vyplynul z bádania španielskych výskumníkov, ktorí počas svojho skúmania zadali ženám jednoduchú úlohu – z množstva fotiek pánov, ktorí disponovali dobrou, ale aj priemernou a nie príliš dobrou kvalitou spermií mali účastníčky výskumu vybrať fotky najkrajších mužov. A naozaj sa potvrdilo, že vybraní (najkrajší) páni mali najkvalitnejšie spermie…
Faktov o penise nie je nikdy dosť.. vedeli ste o tom, že krajší muži majú kvalitnejšie spermie?

Faktov o penise nie je nikdy dosť.. vedeli ste o tom, že krajší muži majú kvalitnejšie spermie?

13 faktov o penise, o ktorých ste (pravdepodobne) ešte nepočuli!
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist