Testosterón – zvýšenie u mužov a u žien

Čo je testosterón? Je to pohlavný hormón, ktorý sa tvorí v semenníkoch a v oveľa menšom množstve aj v ženských vaječníkoch. Tento hormón hrá veľkú rolu v živote muža – nielen že sa podieľa na jeho sexualite a reprodukcií, prispieva aj k správnej stavbe svalov, rastu vlasov, ovplyvňuje pevnosť a hustotu kostí, produkciu červených krviniek a nevyhnutný je aj k zachovaniu emočného zdravia muža. Najväčšiu úlohu má v období puberty, kedy dochádza k najväčším zmenám tela.

Hladina testosterónu ovplyvňuje kvalitu sexuálneho života oboch partnerov. Problémy s erekciou totiž trápia oboch, či už fyzicky alebo psychicky. Starnutím sa hladina hormónu znižuje, čo môže mať za následok zníženie libida, impotenciu, resp. erektilnú dysfunkciu, depresie, problémy s pamäťou či narušenú koncentráciu.

weights

Ako zvýšiť testosterón v tele?

Ak ste po 30-tke, pripravte sa na to, že s klesajúcou hladinou tohto hormónu budete pociťovať viacero fyzických, niekedy i psychických zmien. Slabší športový výkon, rýchlejšie usádzanie tuku v tele, zvyšujúce sa riziko rakoviny prostaty, cukrovky, depresie.. prirodzene sa teda vynára otázka “ako zvýšiť testosterón”? Isto Vás poteší, že spôsobov je hneď niekoľko.

Riešenie možno hľadať v prírode. Užívanie zinku a horčíku môže napomôcť udržaniu normálnej hladiny hormónu. Veľmi obľúbenou je však rastlina Kotvičník zemný, ktorá dokáže výrazne zvýšiť hladinu testosterónu, zároveň rieši problémy s prostatou a stratu sexuálnej výkonnosti.

Vyhľadanie vhodnej lekárskej pomoci a liečba testosterónovými injekciami je ďalším, no pomerne dlhodobým riešením. Oblasť sexuálneho zdravia však patrí k citlivým témam a jej otvorené rozoberanie nevyhovuje každému pánovi.

Ako najjednoduchšia a zároveň najrýchlešia forma liečby sa javí užívanie tabletiek na podporu erekcie. Tie sú schopné normalizovať hladinu testosterónu v tele a zaručia zlepšenie potencie a dosahovanie orgazmu.

Testosterón v strave

Zvýšenie testosterónu u mužov možno docieliť konzumáciou niektorých jedál. Pamätajte na to, že príjmom potravy, ktorá povzbudí tvorbu tak dôležitého hormónu, nemôžete nič pokaziť. Ide najmä o potravu, ktorá obsahuje vitamín D, ktorý je nevyhnutný pre produkciu testosterónu. Sú to napríklad:

 • krevety, tuniak, ustrice a morské plody
 • kokos
 • tekvicové jadierka
 • pšeničné otruby
 • syr ricotta
 • jahody
 • vaječný žĺtok
 • fazuľa

Testosterón u žien

Ako sme spomínali v úvode článku, testosterón sa v malom množstve nachádza aj v ženskom tele. Ocenia ho najmä športovkyne, ktoré mu vďačia za väčšiu výbušnosť a výkonnosť počas súťaží. Väčšina žien, u ktorých sa prejavujú symptómy zvýšenej hladiny mužského hormónu, však rieši presne opačnú otázku, ako muži. Ako znížiť testosterón u žien? Vypadávanie vlasov, nadmerné ochlpenie, poruchy menštruačného cyklu či problémy s akné totiž nepotešia žiadnu ženu.

Najvhodnejšou alternatívou je vyhľadať pomoc gynekológa alebo praktického lekára, ktorý zvolí vhodnú liečbu a nasadí lieky, ktoré hladinu hormónu zastabilizujú do normálnej roviny.

Testosterón v tabletkách?

zerex_balenie-07Predaj testosterónu v čistej forme bohužiaľ nie je možný. Vyskúšať však môžete napríklad tablety s extraktom Tribulus terrestris (Kotvičník zemný). Táto rastlina má vysoký obsah steroidných saponínov, ktoré podporujú prirodzenú tvorbu a majú priamy vplyv na zvyšovanie hladiny testosterónu. Okrem toho možno užívaním tabletiek docieliť rast svalstva, zvýšenie libida či podporu spermatogenézy.

Tabletky s extraktom tribulus terrestris sú napríklad EREXAN ZEREX.

erexan_balenie-16Okrem toho tieto výživové doplnky zlepšujú pevnosť erekcie, pomáhajú zvyšovať výkonnosť v posteli, podporujú chuť na sex či napomájú odďalovať predčasnú ejakuláciu. Sú vhodnou voľbou pre tých, ktorí bojujú s príznakmi erektilnej dysfunkcie. Zvýšenie testosterónu u mužov je možné a vďaka týmto tabletám aj veľmi jednoduché.

Chcem zvýšiť hladinu testosterónu

Nezabudnite si uplatniť zľavový kupón 2€ – “zlava2”

Testosterón – zvýšenie u mužov a u žien
3.4 (68%) 10 votes

2 myšlienky na “Testosterón – zvýšenie u mužov a u žien

 1. Michal

  V poslednej dobe sa zacina nasilne presadzovat liecebna kura testosteronovymi injekciami, ale ma obrovske rizika. Toto umele nastrbovanie prirodzenej produkcie dokaze mat obrovske vykyvy na neskorsiu tvorbu a narobit velke problemy v tele.. Za to ziadna posilnena erekcia a libido nestoja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist