Island je naozaj veľmi originálna a netradičná krajina. V tejto krajine prírodných divov možno nájsť nespočetné množstvo prírodných prameňov, v ktorých sa môžu turisti zadarmo osviežiť. Islanďania sa na nahotu pozerajú úplne inak, než my. Považujú ju za úplne normálnu a prirodzenú.
Pred vstupom do prírodného bazéna sa musí každý návštevník osprchovať (bez plaviek) a preto Islanďanov nahota nejak extra nepoburuje. Možno aj to je jedným z dôvodov, prečo v hlavnom meste Reykjavík sídli unikátne Islandské falologické múzeum.
Múzeum funguje už od roku 1994 a za jeho vznik je zodpovedný Sigurður Hjartarson, ktorý v roku 1974 dostal netradičný darček – býčí penis. Tento ex riaditeľ strednej školy počas nasledujúcich 16 rokov nahromadil ďalších 33 vzoriek a nápad na vznik unikátnej výstavy bol na svete. Od roku 2011 je kurátorom múzea syn zakladateľa – Hjörtur Gísli Sigurðsson.
Najväčšia zbierka penisov na svete
Ak touto netradičnou turistickou atrakciou nepohrdnete a do múzea zavítate, tak sa stanete svedkom najväčšej zbierky penisov (a jeho príslušných častí) na svete. V priestoroch múzea ich nájdete takmer 300. Pohlavné údy patria tým najrôznejším pozemským a vodným cicavcov, ktoré sa na Islande vyskytujú – zastúpených je až 93 druhov cicavcov. Táto zbierka je naozaj svetový unikát, ktorý nenájdete nikde inde.
Návštevníci si môžu prezrieť viac než 50 vypreparovaných penisov, ktoré patria až 16. rôznym druhom veľrýb, takmer 40 údov siedmych rôznych druhov tuleňov a mrožov, či penis divokého polárneho medveďa. Okrem toho však narazíte aj na penis elfa (ktorý je, rovnako ako jeho majiteľ, ľudskému oku skrytý), ale aj ľudský pohlavný úd. Ten sa do múzea nedostal žiadnou náhodou – ide o posmrtný dar nadšenca tohto miesta.
Múzeum falického umenia
Výstava je doplnená falickým umením, akými sú napríklad vyrezávané drevené penisy či tienidlá na lampy z býčich žliaz.
Aj vďaka tomuto originálnemu nápadu sa na Islande začal prehlbovať záujem o falológiu, starovekú vedu, ktorá sa doposiaľ netešila príliš veľkému záujmu vedeckej obce.