Erekcia – vznik, problémy a riešenie

Erekcia resp. stoporenie pohlavného údu vzniká ako následok určitej stimulácie. Pritom nemusí ísť výhradne o fyzickú stimuláciu ako je dotyk alebo vôňa, jej spúšťačom môže byť aj psychologický stimul – predstava alebo pohľad na atraktívnu osobu. Erekcia však vždy začína v hlave, presnejšie v mozgu. Na to, aby ste ju dosiahli a udržali si ju, je potrebná spolupráca mozgu, hormónov, nervov a krvného obehu. Ak niektorá zo spomínaných sústav zlyhá, dochádza k problému s erekciou.

Ako vzniká erekcia

Stimulácia spôsobí, že nervy v mozgu začnú vysielať chemické signály do nervov v mužskom penise. Tieto signály majú za následok uvoľnenie a rozťahovanie krvných ciev, nachádzajúcich sa v pohlavnom orgáne, a voľné prúdenie krvi do penisu. Po nahromadení dostatočného množstva krvi sa už tlak postará o to, aby penis zotrval v stave erekcie. Celý “proces” sa obráti po ukončení stimulácie, do penisu prestane prúdiť krv, otvoria sa kanály, ktorými začne krv prúdiť späť do tela a penis sa dostáva do štádia pokoja.

Úplne prirodzenou je aj ranná erekcia, ktorá sa objavuje spontánne a pravidelne počas spánku či vo fáze prebúdzania sa. Lekári považujú jej výskyt za prejav dobrého zdravotného stavu mužského pohlavného údu.

Erektilná dysfunkcia trápi čoraz viac mladých mužov

Erektilná dysfunkcia trápi čoraz viac mladých mužov

Erektilná dysfunkcia

Poruchu erekcie nazývame erektilná dysfunkcia. Muž, ktorý ňou trpí, má pravidelné problémy so stoporením údu, ale i jeho udržaním v dostatočne dlhom čase pre pohlavný styk. Problémami s erekciou trpí v súčasnoti približne 150 mil. mužov, ide teda o vážny problém, ktorý útočí nielen na fyzický stav muža, ale i jeho psychiku. Depresie totiž nikomu ešte nepomohli a ich pravidelný výskyt môže vážne naštrbiť partnerský vzťah. Problémy s erekciou sa bohužiaľ znásobujú priamo úmerne s pribúdajúcim vekom, môžu však postinúť aj mladého človeka. Platí však jedno pravidlo – kým u mladších ročníkov sú príčiny skôr psychického charakteru, starší páni môžu viniť za erektilnú dysfunkciu najmä starnutie organizmu, zhoršovanie jeho fyzického stavu a zároveň aj pokles hladiny testosterónu.

Ako sme už naznačili, príčin vzniku impotencie je hneď niekoľko. Medzi časté patria fyzické či psychické choroby (cukrovka, vysoký krvný tlak, poruchy nervového systému, ochorenia srdca a krvného obehu, depresie), užívanie liekov (antidepresíva, lieky na podporu spánku, tabletky na vysoký tlak a liečbu srdcovo-cievnych ochorení, niektoré lieky na liečbu žalúdocčných vredov), či nízka hladina testosterónu, nadmerná konzumácia alkoholu a nikotínu, obezita, poškodenie nervov alebo chrbtice. Osobitnou skupinou sú problémy, vyplývajúce z partnerského života, akými sú napríklad komunikačné ťažkosti, pocity stresu, strachu, zlyhania, úzkosti, hnevu. Nepomôže Vám ani ak máte od sexu prílišné a nereálne očakávania, ktorých nenaplnenie prináša hnev namiesto pôžitku.

Podpora erekcie

Zerex je najpredávanejší doplnok stravy na zlepšenie erekcie.

Zerex je najpredávanejší doplnok stravy na zlepšenie erekcie.

Ak nepomôže zmena životného štýlu, je vhodné hľadať alternatívne riešenia. Mužom, trpiacim erektilnou dysfunkciou, možno odporučiť užívanie výživových doplnkov na erekciu. Sú založené na prírodnej báze, bez chemických látok, farbív a konzervantov, sú voľne dostupné aj bez lekárskeho receptu a veľmi účinné. Užívajú sa pred sexuálnym stykom a zaručia silnú erekciu počas celého pohlavného aktu, niektoré dokážu účinkovať dokonca celý deň.

Veľkou výhodou je, že ich užívanie väčšinou nevyvoláva žiadne nežiadúce účinky,  sú dostupné online a za pomerne výhodnú cenu. Zakúpiť si ich preto môže ktorýkoľvek pán, ktorý si chce zlepšiť erekciu, naštartovať libido, oddialiť predčasnú ejakuláciu, predĺžiť dĺžku pohlavného aktu či zintenzívniť sexuálny zážitok. Takýmito doplnkami je ZEREX, ktorý je snáď najlepšie hodnotený produkt, vhodný je aj EREXANClavin, eJoyE-rex24 či afrodiziakum Maxxes Elixirman.

Druhou možnosťou je návšteva lekára, ktorý Vám predpíše lieky na erekciu, akými sú napríklad známa Viagra či Levitra. To, že sú tieto lieky viazané na lekársky predpis má svoj význam, preto ich nikdy nekupujte cez e-shopy alebo inzeráty. Erekčné tabletky však vyvolávajú radu nežiadúcich účinkov a nie sú vhodné pre veľkú skupinu obyvateľstva, nakoľko ich nemožno užívať pri množstve bežných ochorení.

Erekcia – vznik, problémy a riešenie
4.2 (83.53%) 17 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist