Masturbácia – zdraviu prospešná aktivita

Masturbácia, sebaukájanie, onania či expresívnejšie aj honenie. Napriek tomu, že ide o prirodzenú súčasť mužského i ženského sexuálneho života sa o tejto téme otvorene nerozpráva. Tieto pojmy dokážu vyvolať znechutenie najmä u starších (a hlavne veriacich) ľuďoch. V ponímaní “starej školy” ide o ťažký hriech a tabu,  ktoré vonkoncom nepatrí do slovníka slušných mladých ľudí. Ale je to vôbec pravda? Je masturbácia nezdravá? Alebo je naopak pre naše telo prospešná? Pozrime sa na to spoločne..

Masturbuješ? Budeš mať chlpaté dlane!

Spôsobuje masturbácia ochlpenie dlaní? Nebojte sa, je to nezmysel.

Spôsobuje masturbácia ochlpenie dlaní? Nebojte sa, je to nezmysel.

Hoci sa so sebaukájaním naša spoločnosti stretáva odnepämati, v histórií sa na ňu nazeralo ako na kontroverznú tému, na ktorú si musí človek automaticky vytvoriť negatívny názor. Jedinec, ktorý si dopriaľ telesné uspokojenie vo vlastnej réžií, bol v minulosti považovaný za psychicky chorého a bol častokrát verejne zatratený. Absolútne neospravedlniteľná však bola masturbácia u detí. Ešte začiatkom 20. storočia sa starostliví rodičia krvopotne snažili zabrániť svojim ratolestiam v náhodnom objavovaní svojpomocného potešenia. V tejto dobe totiž panovalo presvedčenie, že masturbácia dokáže človeku zruinovať život. A to nie len psychicky, ale i fyzicky.

Zaujímavé boli aj odporúčania, ktoré rodičom pomohli identifikovať aktivity, ktoré by mohli dieťaťu nabudiť chuť na sebaukájanie. Preto sa napríklad neodporúčalo to, aby deti častokrát liezli na stromy, obmedziť sa malo aj časté hojdanie na otcovej nohe. A riešenie? Pyžamko s gombíkmi na chrbte. Prípadne sa radilo upevniť na ruky dieťaťa zvončeky pred každým uložením do postielky.

Dnes sa už na sebaukájanie pozerá trochu inak. Medzi mladými “puberťákmi” (a to hlavne chlapcami) otvorene koluje test o chlpatosti dlaní ako dôsledku častého “honenia penisu”. Spoločnosť ako taká o tejto téme hovorí otvorenejšie a častokrát sa o nej dočítate aj na internetových diskusiách. Práve tu sa ľudia pýtajú na to ako masturbovať, aké sú správne techniky masturbácie prípadne aj to ako s takýmto niečím prestať.

Masturbácia ženy vs. ukájanie muža

Masturbácia ženy je rovnako prirodzená ako u muža.

Masturbácia ženy je rovnako prirodzená ako u muža.

O masturbácií sa otvorenejšie hovorí aj u ženského pohlavia. To, že sa žena chce venovať sama sebe, nemusí nevyhnutne znamenať, že aktuálne nevie nájsť vhodného partnera na sex. Ženská masturbácia môže byť, podobne ako v prípade muža, prostriedkom vyventilovania stresu. Na spestrenie možno siahnuť po erotickej pomôcke akou je napríklad obľúbený vibrátor či umelý penis. Ak nemáte k dispozícií sexuálne hračky, skúste masturbovanie v sprche. Prúd vody Vám určite pomôže a vy sa uvoľníte bez väčšej námahy.

Prezrite si ponuku luxusných vibrátorov v e-shope intimnenakupy.sk

U mužského pohlavia je situácia obdobná. Masturbujú zadaní aj slobodní. Najväčšiu frekvenciu možno pozorovať u chlapcov v puberte, ktorí ešte nezažili sex a masturbácia je pre nich jediný dostupný spôsob dosiahnutia orgazmu.

Techniky masturbovania sú rôzne Pozitívom je fakt, že na to aby ste sa takto fyzicky uvoľnili nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky. Pre muža je však predsalen jednoduchšie ak má k dispozícií určité optické vnemy (či už pánske porno časopisy alebo video). Stačí si nájsť pohodlné miestečko a trochu času.

Odborníci dokonca nazerajú na masturbáciu ako na liečebnú metódu, ktorá dokáže zlepšiť sexuálne zdravie muža. Pravidelné obšťastňovanie sa môže zlepšiť erekciu. Zároveň ide o efektívny tréning, ktorý môže pánovi pomôcť naučiť sa kontrolovať svoju ejakuláciu a tak zabrániť predčasnej ejakulácií.

Ako často? A kedy skončiť?

Stanoviť ideálnu frekvenciu sebaukájania nie je možné. Vo všeobecnosti možno poznamenať, že masturbácia nie je “problémom” dovtedy, kým Vás nezačne akýmkoľvek spôsobom obmedzovať.

Zbystriť by ste mali však vtedy, ak zistíte, že viac nie ste schopný počas sexu dosiahnuť erekciu či orgazmus. Ale aj vtedy, ak začnete masturbáciu preferovať pred klasickým sexuálnym stykom. Problémom je aj to, ak na sebaukájanie myslíte tak často, že Vás to obmedzuje v práci či súkromí, prípadne ak onanujete tak často, že si na intímnych miestach vytvoríte odreninky.

Výhody masturbácie

Ak sa teda potešeniu seba samého neoddávate až príiš často, môžete sa tešiť aj z nasledovných výhod:

Trápia Vás depresie? Pohrajte sa sám so sebou!

Trápia Vás depresie? Pohrajte sa sám so sebou!

  • zlepšenie nálady a antidepresívne účinky – vďaka tvorbe hormónu oxytocínu má masturbácia podobný účinok na mozog ako heroín
  • tlmenie bolesti – bolí vás hlava alebo bolesti pred menštruáciou? skúste sa povenovať sebe samému.
  • orgazmus kedykoľvek a kdekoľvek

 

Okrem toho musíme spomenúť aj veľkú výhodu z hľadiska bezpečnosti – pri masturbovaní totiž neexistuje možnosť získať pohlavne prenosnú chorobu.

Masturbácia – zdraviu prospešná aktivita
3.2 (63.33%) 6 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist