Penis – anatómia, erekcia, zväčenie penisu

Penis je mužský pohlavný orgán, ktorý je nevyhnutný pri plnení dvoch základných funkcií. Prvou je odvádzanie moču preč z tela. Druhou funkciou je rozmnožovanie. Ide o vonkajší orgán, ktorého stavbu zabezpečujú dva druhy teliesok – párové dutinkaté a nepárové hubovité telisko.

Stavba penisu

Pohlavný úd je tvorený niekoľkými základnými časťami

  1. Penis a jeho anatómia

    Penis a jeho anatómia

    Žaluď – neobrezaný muži majú žaluď penisu pokrytú ružovým vlhkým tkanivom (tzv.mucosa) a predkožkou. U obrezaných mužov je predkožka chirurgicky odstránená a mucosa sa postupne pretransformuje na suchú pokožku.

  2. Corpus cavernosum – párové dutinkaté teliesko – ide o dva„bloky“ tkaniva, ktoré nájdete na stranách penisu. Práve tieto telieska sú zodpovedné za zhromazďovanie krvi potrebnej k erekcií.
  3. Corpus spongiosum – nepárové dutinkaté teliesko, ktoré sa nachádza v prednej časti penisu a končí až v žaludi. Počas erekcie sa rovnako dokáže naplniť krvou.
  4. Urethra – močová rúra prechádza celým penisom. Zabezpečuje vyprázdňovanie močového mechúru a odvádzanie moču.

Erekcia a erektilná dysfunkcia

Erekcia alebo aj stoporenie penisu nastáva po tom, čo sa muž vzruší. Jej spúšťačom sú teda tzv. sexuálne stimuly. Poznáme ich hneď niekoľko – dotyky, bozkávanie a oblizovanie erotogénnych zón, vône, vizuálne stimuly. Tieto impulzy spôsobujú zvýšený prítok krvi do penisu, v ktorom dochádza k rozťahovaniu krvných ciev. Do penisu priteká viac a viac krvi a iba minumum z nej odchádza preč. Výsledkom je stvrdnutie tkaniva v dutinkatom teliesku corpus cavernosum .

Vizuálne dochádza k výraznému stvrdnutiu a vztýčeniu pohlavného údu. Bez erekcie muž nie je schopný pohlavného styku a teda sa nedokáže ani rozmnožovať (prirodzenou cestou). Erekcia sa vyskytuje aj samovoľne a to najmä ráno. Je znakom toho, že je chlap zdravotne v poriadku. Ranná erekcia je prirodzená. Ak sa teda prestane vyskytovať, tak treba zbystriť pozornosť – ide o jasný signál organizmu, že niečo nie je v poriadku.

Poruchu schopnosti dosahovať erekciu a neschopnosť si ju udržať dostatočne dlho odborne nazývame erektilná dysfunkcia.  Poruchy erekcie sa občas vyskytnú aj u mladých a zdravých chlapov. Sú úplne normálne až do toho momentu, pokiaľ nezačnú pána obmedzovať pravidelne. Potom treba začať uvažovať o liečbe príznakov erektilnej dysfunkcie.

Trápi vás erektilná dysfunkcia? Trápi vás erektilná dysfunkcia?
Prečítajte si náš článok o erektilnej dysfunkcií, v ktorom sa dozviete všetky informácie o jej príčinách ale i liečbe.

Tvar a veľkosť penisu

Každý z nás si je dobre vedomý toho, že pohlavný úd sa odlišuje nielen vo veľkosti, dĺžke, ale aj tvare a farbe. Dá sa povedať, že každý mužský úd je unikátny.

Počas erekcie možno pozorovať jemné zahnutie penisu. Je úplne prirodzené a netreba ho riešiť. Ak však zahnutý úd spôsobuje bolestivú erekciu alebo problémy počas sexu, potom je na mieste návšteva lekára, ktorý vám túto situáciu pomôže vyriešiť.

Priemerná dĺžka stoporeného penisu je 12 - 19 cm

Priemerná dĺžka stoporeného penisu je 12 – 19 cm

Penis je v kľudovom režime samozrejme menší a k jeho prirodzenému zväčšeniu dochádza počas erekcie. Jeho dĺžka pred erekciou v podstate nie je vôbec podstatná, preto sa ňou netreba obzvlášť zapodievať.

Priemerná dĺžka penisu sa určuje v 2 kategóriách:

  • 5 – 10 cm v uvoľnenom stave
  • 12 – 19 cm v stoporenom stave

Optickú dĺžku penisu ovplyvňuje aj stavba tela – ak trpíte nadváhou, pravdepodobne sa vám bude zdať malý. Jeho veľkosť môžu dočasne ovplyvňovať  aj ďalšie faktory. Medzi najbežnejšie patrí nízka teplota (napríklad vody) či negatívne psychologické pocity (úzkosť, znepokojenie). Holenie penisu ho naopak dokáže opticky predĺžiť.

Veľkosť penisu vs. sex

Ľudstvo už roky verí v mýtus, ktorý hovorí o tom, že páni s veľkým penisom uspokoja ženu oveľa lepšie. Podľa nášho názoru to však nie je pravda. Dôležitá je totiž nie len samotná dĺžka, ale aj hrúbka penisu – teda jeho obvod. Pohlavný úd s priemernou dĺžkou a dostatočnou hrúbkou teda  úplne postačuje.

Pre dokonalé uspokojenie ženy a dosiahnutie orgazmu oboch partnerov je potrebné riešiť nielen telesné proporcie. Z nášho pohľadu je dôležitejšie spoznať potreby a túžby vašej partnerky, vďaka čomu ju budete schopný vždy dokonale uspokojiť.

Zväčšenie penisu

Táto téma je veľmi aktuálna. Páni sa na internete zaujímajú o špeciálne cviky či masáže penisu, ktoré by napomohli pridať aspoň zopár cm na jeho dĺžke.

Najintenzívnejší rast penisu možno pozorovať v období puberty, kedy sa mení celkový vzhľad dospievajúceho muža. Celý proces dospievania samozrejme ovplyvňuje aj hormón testosterón, ktorého hladina sa môže u pánov líšiť a počas ich života aj kolísať.

Chcete väčší a hrubší penis? Siahnite po VIMAX!

Chcete väčší a hrubší penis? Siahnite po VIMAX!

Predĺženie penisu a väčší priemer možno dosiahnuť napríklad užívaním tabletiek VIMAX. Výsledky možno pozorovať postupne a na docielenie výsledku, ktorým je zväčšenie o 2 cm by ste ho mali užívať aspoň 3 mesiace.

Užívaním Vimaxu docielite nielen predĺženie. Okrem podpory erekcie, zosilnenia a zintenzívnenia orgazmu, oddialenia predčasnej ejakulácie, predĺženia trvania sexu sa môžete tešiť aj na zvýšenie libida a chuti na sex. Tieto tabletky na erekciu sú predmetom dlhodobého zisťovania spokojnosti u zákazníkov, výsledky sú potvrdené skutočnými chlapmi!

Ak vás tento produkt zaujal, tak by ste si mali prečítať recenziu o VIMAX-e, v ktorej nájdete aj 10% zľavový kupón na jeho kúpu!

 

Penis – anatómia, erekcia, zväčenie penisu
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist