Mužská potencia – význam a príčiny

Slovo potencia sa skloňuje najmä v mužských kruhoch. V súčasnosti si ju množstvo pánov spája so schopnosťou byť v sekunde pripravený na kvalitný pohlavný styk.

Čo robiť ak má muž problém s potenciou?

Niekedy to však nie je samozrejmosťou a tak sa liečba probolémov potencie čoraz častejšie skloňuje aj u lekára.

Význam slova potencia

Slovom potencia označujeme schopnosť / spôsobilosť a možnosť vykonávať pohlavný styk. Ešte pred pár rokmi bol najlepším “merítkom” mužskej potencie počet potomkov. Dnes je však synonymom pevnej erekcie a s nej spájajúcimi sa pocitmi mladosti, schopnosti uspokojiť každú ženu a splodenia potomkov.

Impotencia aj u mladých mužov

Problémy s potenciou a impotencia sú nepríjemnosťou starou ako ľudstvo samotné. Vo vývoji ľudstva snáď neexistovala epocha, v ktorej by páni neriešili zníženú schopnosť plodiť potomkov a potrebu kvalitného sexuálneho života.

Z biologického hľadiska môže byť akýkoľvek občasný či pravidelnejší problém s erekciou spôsobený nielen fyzickými, ale i psychologickými faktormi. Či už ide o symptóm akéhokoľvek ochorenia, nadmerné množstvo stresu, alebo iba nežiadúci účinok liekov, ktoré užívate. Erektilná dysfunkcia je vážny problém, ktorý trápi milióny mužov po celom svete.

Impotencia u mladých mužov je spôsobovaná skôr psychologickými faktormi. S pribúdajúcim vekom však rastie aj počet faktorov, ktoré zapríčíňujú poruchy erekcie u starších pánov. Vo všeobecnosti platí, že ide o problém s krvným obehom a nervovou sústavou, ktorý môže vyústiť až do zníženého libida a chuti na sex. Biologické prekážky však možno veľmi rýchlo a jednoducho odstrániť užívaním liekov na erekciu.

 Najpredávanejšie tabletky na dlhodobú podporu potencie sú Zerex!

 

Cena Zerex Ultragold na dlhodobé užívanie

objednať Zerex Ultragold

Príčiny impotencie

Príčiny impotencie však možno hľadať aj v našej životospráve. Zabijakov potencie poznáme hneď niekoľko:

  • nadmerná konzumácia alkoholu
  • drogy (aj “rekreačné”)
  • cigarety, cigary či žuvací tabak
  • konzumácia potravín s vysokým obsahom bieleho rafinovaného cukru
  • prehnaná konzumácia konzervovaného jedla

Obmedzením takýchto potravín možno napomôcť v počiatočných fázach problému s erekciou.

Zvýšenie potencie

V minulosti sa tradovalo hneď niekoľko “osvedčených receptov” ako zvýšiť potenciu. Japonci nedali dopustiť na mušle, Egypťania vyhľadávali cesnak, francúzski králi zas siahli po poháriku koňaku, zmiešaného s vaječným žĺtkom. Príslušníci tohto národa však v súčasnosti uprednostňujú morské plody akými sú ustrice, krabie mäsko, krevety či losos.

Potencia sa dá zvýšiť aj prírodnou cestou.

Náročnejší páni vraj obľubujú kaviar a šampánske, v európskych krajinách je dokonca obľúbenou pomôckou podpory potencie cider.

Sigmund Freud napríklad odporúčal huby, ražný chlieb a tekvicové semienka. Konzumácia potravín, ktoré zvyšujú potenciu, však nie je práve najrýchleším spôsobom odstránenia pálčivého problému.

Každý muž sa samozrejme snaží riešiť svoj problém s potenciou po svojom. Niekto vyhľadá pomoc lekára a začne užívať Viagru, iný siahne po voľnopredajnom lieku akým je Zerex, eJoy či Erexan. Všetkých však spája túžba po kvalitnom sexe, ktorý je nielen žiadúci v každom vzťahu, ale i zdravý. Zbavuje nás totiž stresu a vďaka vyplavujúcim sa endorfínom zlepšuje náladu.

 

Mužská potencia – význam a príčiny
4.1 (82.11%) 19 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist