Mužská potencia – význam a príčiny

Slovo potencia sa skloňuje najmä v mužských kruhoch. V súčasnosti si ju množstvo pánov spája so schopnosťou byť v sekunde pripravený na kvalitný pohlavný styk. Niekedy to však nie je samozrejmosťou a tak sa liečba probolémov potencie čoraz častejšie skloňuje aj u lekára.

Význam slova potencia

Slovom potencia označujeme schopnosť či spôsobilosť a možnosť pohlavného styku. Ešte pred pár rokmi bol najlepším “merítkom” mužskej potencie počet potomkov. Dnes je však synonymom pevnej erekcie a s nej spájajúcimi sa pocitmi mladosti, schopnosti uspokojiť každú ženu a splodenia potomkov.

Zabijaci potencie môžu poriadne narušiť sexuálny život.

Zabijaci potencie môžu poriadne narušiť sexuálny život.

Impotencia u mužov

Problémy s potenciou a impotencia sú nepríjemnosťou, starou ako ľudstvo samotné. Vo vývoji ľudstva snáď neexistovala epocha, v ktorej by páni neriešili zníženú schopnosť plodiť potomkov a potrebu kvalitného sexuálneho života. Z biologického hľadiska môže byť akýkoľvek občasný či pravidelnejší problém s erekciou spôsobený nielen fyzickými, ale i psychologickými faktormi. Či už ide o symptóm akéhokoľvek ochorenia, nadmerné množstvo stresu, alebo iba nežiadúci účinok liekov, ktoré užívate, vážny problém, akým erektilná dysfunkcia určite je, trápi množstvo mužov.

Impotencia u mladých mužov je spôsobovaná skôr psychologickými faktormi, s pribúdajúcim vekom rastie aj počet faktorov, zapríčíňujúcich poruchy erekcie u starších pánov. Vo všeobecnosti platí, že ide o problém s krvným obehom a nervovou sústavou, ktorý môže vyústiť až do zníženého libida a chuti na sex. Biologické prekážky však možno veľmi rýchlo a jednoducho odstrániť užívaním liekov na erekciu.

Príčiny impotencie

Príčiny impotencie však možno hľadať aj v našej životospráve. Zabijakov potencie poznáme hneď niekoľko – nadmerná konzumácia alkoholu, drogy (aj “rekreačné”), cigarety, cigary či žuvací tabak, konzumácia potravín s vysokým obsahom bieleho rafinovaného cukru, jedlo z konzerv a podobne. Obmedzením takýchto potravín možno napomôcť v počiatočných fázach problému s erekciou.

Zvýšenie potencie

Potencia sa dá zvýšiť aj prírodnou cestou.

Potencia sa dá zvýšiť aj prírodnou cestou.

V minulosti sa tradovalo hneď niekoľko “osvedčených receptov” ako zvýšiť potenciu. Japonci nedali dopustiť na mušle, Egypťania vyhľadávali cesnak, francúzski králi zas siahli po poháriku koňaku, zmiešaného s vaječným žĺtkom. Príslušníci tohto národa však v súčasnosti uprednostňujú morské plody akými sú ustrice, krabie mäsko, krevety či losos.

Bohatší páni vraj obľubujú kaviar a šampánske, v európskych krajinách je dokonca obľúbenou pomôckou podpory potencie cider. Sigmund Freud napríklad odporúčal huby, ražný chlieb a tekvicové semienka. Konzumácia potravín, ktoré zvyšujú potenciu, však nie je práve najrýchleším spôsobom odstránenia pálčivého problému.

Každý muž sa samozrejme snaží riešiť svoj problém s potenciou po svojom. Niekto vyhľadá pomoc lekára a začne užívať Viagru, iný siahne po voľnopredajnom lieku akým je Zerex, Clavin či Erexan. Všetkých však spája túžba po kvalitnom sexe, ktorý je nielen žiadúci v každom vzťahu, ale i zdravý. Zbavuje nás totiž stresu a vďaka vyplavujúcim sa endorfínom zlepšuje náladu.

Mužská potencia – význam a príčiny
4.1 (82.22%) 18 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist