Orgazmus u ženy a u mužov

Orgazmus by sme mohli charakterizovať ako pocit mimoriadne intenzívneho uspokojenia, ktorý je výsledkom sexuálnej aktivity. Zažívajú ho ženy i muži, mladí i starší. Obe pohlavia spája nesmierny záujem o tento magický moment a preto je predmetom bádania laikov i vedcov. Zažívanie vyvrcholenia je pre ľudstvo nesmierne dôležité a tak sa slovo orgazmus stalo synonymom pozitívnych zážitkov a krásy. A tak sa môžeme stretnúť s vyjadreniami ako orgazmický kulinársky zážitok, orgazmická žena, masáž, móda… a dokonca nájdeme aj recept na koláč orgazmus.

Orgazmus u ženy

Ženy častejšie dosahujú klitorálny orgazmus.

Ženy častejšie dosahujú klitorálny orgazmus.

Orgazmus u žien je celotelový zážitok, nakoľko je jeho dosiahnutie súhrou dráždenia hneď niekoľkých erotogénnych zón. Od začiatku sexuálnej stimulácie až po dosiahnutie orgazmu telo prechádza niekoľkými viditeľnými i neviditeľnými zmenami. Ide o zvyšovanie citlivosti intímnych partií, bradaviek, pokožky, či zvýšenie tlaku krvi a intenzity búšenia srdca. Zároveň sa zväčšuje aj klitoris, ktorý je tvorený viac než 8000 nervovými zakončeniami, rovnako ako i vnútorné a vonkajšie pysky ohanbia. Krátko pred vyvrcholením sa však klitoris “schová” pod kúsok kože, ktorej úloha je chrániť ho.

Počas sexu produkuje vagína sekrét, ktorý ju zvhlčuje a tým spríjemňuje pohlavnú aktivitu. To, že u niektorých žien sa produkuje viac a u ďalších zas menej sekrétu, je úplne prirodzené. Dopomôcť si možno lubrikantom rôznych značiek.

Krátko pred orgazmom možno pociťovať sťahy svalov panvy. Pravdou je, že v “kŕčoch” sa nachádzajú aj svaly maternice, konečníka a svaly panvového dna, čo ženy pociťujú ako vlny rozkoše v celom podbrušku. Samotné vyvrcholenie môže trvať niekoľko sekúnd, najdlhší orgazmus vraj aj celú minútu.

Ženský orgazmus samozrejme nie je iba zážitok tela. Mozog počas neho produkuje oxytocín a dopamín, hormóny lásky a radosti, pričom dopamín vás zároveň dokáže zbaviť aj bolestí. Treba si uvedomiť, že každé vyvrcholenie je iné a ženy ho prežívajú veľmi individuálne. Preto je najlepšie nájsť vlastnú cestu a naučiť partnera, čo na Vás funguje. Niektoré ženy dosahujú vaginálny orgazmus, väčšina však potrebuje k orgazmu “dopomôcť” dráždením klitorisu. Dosiahnuť klitorálny orgazmus je totiž oveľa jednoduchšie i bežnejšie, než dosiahnuť vaginálny.

Orgazmus v tehotenstve

Sexu počas tehotenstva sa netreba obávať, treba však byť opatrný.

Sexu počas tehotenstva sa netreba obávať, treba však byť opatrný.

Mnoho tehotných žien vyhľadáva informácie o orgazme počas tehotenstva. Dobrou správou je, že sex a teda aj orgazmus Vášmu dieťaťu nijak neuškodí. V posledných štádiách tehotenstva si samozrejme treba dať pozor, aby partner nevyvíjal tlak na bruško a vyhnúť sa treba aj divokejším polohám. Sex počas tehotenstva pomáha uvoľňovať psychické napätie, bojujeme ním proti stresu, je nevyhnutný pre partnerský život a prospieva aj ženskému telu. A vďaka nemu sa vyplavujú hormóny šťastia. Hormóny, najmä oxytocín, sa počas sexu v tehotenstve môžu postarať dokonca o intenzívnejší orgazmus.

Veľký pozor by si však mali dať ženy, u ktorých existuje riziko predčasného pôrodu. Tému sexu a dosahovania orgazmu v tehotenstve by mali ženy v takomto prípade prejednať so svojim gynekológom.

Orgazmus u mužov

Mužské vyvrcholenie je, podobne ako u žien, proces, ktorý zahŕňa súhru svalov, orgánov, krvného obehu, hormónov a nervových zakončení. Celý proces je poháňaný motorom, ktorým je mužský pohlavný hormón, testosterón. Rovnako ako spermie, i testosterón je produkovaný semenníkmi. Milióny spermí sú hlavnou zložkou ejakulátu, ktorý muž počas orgazmu uvoľňuje pod veľkým tlakom zo svojho pohlavného údu.

U pánov je jedným zo základných predpokladov kvalitného orgazmu sexuálna túžba, libido. A opäť platí to, že intenzita libida je, v kombinácií s psychologickými faktormi, ovplyvnená hladinou testosterónu. Ak pán nepociťuje dostatočné sexuálne túžby, môže mať problém dosahovať erekciu a teda aj orgazmus.

Muži sa v snahe docieliť kvalitný orgazmus stretávajú s viacerými nepríjemnosťami. Najzákladnejším problémom, ktorý aktuálne trápi až 150 mil. chlapov po celom svete, je erektilná dysfunkcia. Neschopnosť dosiahnuť erekciu, príliš krátka alebo slabá erekcia, či predčasná ejakulácia je strašiakom v nejednej spálni. Príčin, ktoré spôbujú vymenované problémy a teda aj neschopnosť dosiahnuť orgazmus u chlapa, je hneď niekoľko. Okrem ochorení rôznych typov (úplne bežnou príčinou nedostatočnej erekcie je ochorenie srdcovo-cievneho charakteru), erektilnú dysfunkciu spôsobujú aj psychologické faktory (stres, strach, nadmerné očakávania, a pod.), málo skúseností či užívanie liekov.

Ak hľadáte riešenie problému erektilnej dysfunkcie, ste na správnom mieste. Množstvo pánov sa počas hľadania odpovedí na otázky “ako docieliť orgazmus?” či “ako zlepšiť erekciu?” dopracovalo k jednoduchej odpovedi. Užívanie výživových doplnkov na podporu erekcie je jednoduchým a nie príliš finančne náročným riešením.

Zerex patrí na našom trhu medzi najobľúbenejšie produkty na podporu erekcie.

Zerex patrí na našom trhu medzi najobľúbenejšie produkty na podporu erekcie.

Medzi najobľúbenejšie produkty bez debaty patrí ZEREX. Ide o štatisticky najlepšie hodnotený doplnok. Jeho účinky sú však individuálne, preto ak Vám nepomôže, skúste EREXAN, VIMAX, E-REX24. eJoy či CLAVIN, prípadne sa “naštartujte” afrodiziakami ELIXIRMAN alebo MAXXES.

Nezabudnite sa podeliť o svoje skúsenosti. K dispozícií Vám je diskusia, kde možno nájsť cenné rady a odporúčania. Spoločne sa tak môžeme dopracovať k tomu najlepšiemu produktu, ktorý Vám pomôže dosiahnuť vytúžený orgazmus.

Orgazmus u ženy a u mužov
3.4 (67.27%) 11 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist