Orgazmus u ženy a u mužov

Orgazmus by sme mohli charakterizovať ako pocit mimoriadne intenzívneho uspokojenia, ktorý je výsledkom sexuálnej aktivity. Zažívajú ho ženy i muži, mladí i starší. Obe pohlavia spája nesmierny záujem o tento magický moment a preto je predmetom bádania laikov i vedcov.

Ženský orgazmus v posteli

Zažívanie vyvrcholenia je pre ľudstvo nesmierne dôležité a tak sa slovo orgazmus stalo synonymom pozitívnych zážitkov a krásy. A tak sa môžeme stretnúť s vyjadreniami ako orgazmický kulinársky zážitok, orgazmická žena, masáž, móda… a dokonca nájdeme aj recept na koláč orgazmus.

Orgazmus u ženy

Orgazmus u žien je celotelový zážitok, nakoľko je jeho dosiahnutie súhrou dráždenia hneď niekoľkých erotogénnych zón. Od začiatku sexuálnej stimulácie až po dosiahnutie orgazmu telo prechádza niekoľkými viditeľnými i neviditeľnými zmenami.

Ženy častejšie zažívajú klitorálny orgazmus

Ide o zvyšovanie citlivosti intímnych partií, bradaviek, pokožky, či zvýšenie tlaku krvi a intenzity búšenia srdca. Zároveň sa zväčšuje aj klitoris, ktorý tvorí viac než 8000 nervových zakončení, rovnako ako i vnútorné a vonkajšie pysky ohanbia. Krátko pred vyvrcholením sa však klitoris “schová” pod kúsok kože, ktorej úloha je chrániť ho.

Počas sexu vagína produkuje sekrét, ktorý ju zvhlčuje a tým spríjemňuje pohlavnú aktivitu. To, že u niektorých žien sa produkuje viac a u ďalších zas menej sekrétu, je úplne prirodzené. Dopomôcť si možno lubrikantom rôznych značiek.

Krátko pred orgazmom možno pociťovať sťahy svalov panvy. Pravdou je, že v “kŕčoch” sa nachádzajú aj svaly maternice, konečníka a svaly panvového dna, čo ženy pociťujú ako vlny rozkoše v celom podbrušku. Samotné vyvrcholenie môže trvať niekoľko sekúnd, najdlhší orgazmus vraj aj celú minútu.

Ženský orgazmus samozrejme nie je iba zážitok tela. Mozog počas neho produkuje oxytocín a dopamín, hormóny lásky a radosti, pričom dopamín vás zároveň dokáže zbaviť aj bolestí. Treba si uvedomiť, že každé vyvrcholenie je iné a ženy ho prežívajú veľmi individuálne. Preto je najlepšie nájsť vlastnú cestu a naučiť partnera, čo na Vás funguje. Niektoré ženy dosahujú vaginálny orgazmus, väčšina však potrebuje k orgazmu “dopomôcť” dráždením klitorisu. Dosiahnuť klitorálny orgazmus je totiž oveľa jednoduchšie i bežnejšie, než dosiahnuť vaginálny.

Orgazmus v tehotenstve

Mnoho tehotných žien vyhľadáva informácie o orgazme počas tehotenstva. Dobrou správou je, že sex a teda aj orgazmus počas tehotenstva Vášmu dieťaťu nijak neuškodí.

Sex a orgazmus v tehotenstve sú bezpečné

V posledných štádiách tehotenstva si samozrejme treba dať pozor, aby partner nevyvíjal tlak na bruško a vyhnúť sa treba aj divokejším polohám.

Sex počas tehotenstva pomáha uvoľňovať psychické napätie, bojujeme ním proti stresu, je nevyhnutný pre partnerský život a prospieva aj ženskému telu. A vďaka nemu sa vyplavujú hormóny šťastia. Hormóny, najmä oxytocín, sa počas sexu v tehotenstve môžu postarať dokonca o intenzívnejší orgazmus.

Veľký pozor by si však mali dať ženy, u ktorých existuje riziko predčasného pôrodu. Tému sexu a dosahovania orgazmu v tehotenstve by mali ženy v takomto prípade prejednať so svojim gynekológom.

Orgazmus u mužov

Mužské vyvrcholenie je, podobne ako u žien, proces, ktorý zahŕňa súhru svalov, orgánov, krvného obehu, hormónov a nervových zakončení. Celý proces je poháňaný motorom, ktorým je mužský pohlavný hormón testosterón. Rovnako ako spermie, i testosterón je produkovaný semenníkmi. Milióny spermí sú hlavnou zložkou ejakulátu, ktorý muž počas orgazmu uvoľňuje pod veľkým tlakom zo svojho pohlavného údu.

Mužský orgazmus poháňa testosterón

U pánov je jedným zo základných predpokladov kvalitného orgazmu sexuálna túžba, libido. A opäť platí to, že intenzita libida je v kombinácií s psychologickými faktormi ovplyvnená hladinou testosterónu. Ak pán nepociťuje dostatočné sexuálne túžby, môže mať problém dosahovať erekciu a teda aj orgazmus.

Muži sa v snahe docieliť kvalitný orgazmus stretávajú s viacerými nepríjemnosťami. Najzákladnejším problémom, ktorý aktuálne trápi až 150 mil. chlapov po celom svete, je erektilná dysfunkcia. Neschopnosť dosiahnuť erekciu, príliš krátka alebo slabá erekcia, či predčasná ejakulácia je strašiakom v nejednej spálni.

Príčin, ktoré spôbujú vymenované problémy a teda aj neschopnosť dosiahnuť orgazmus u chlapa, je hneď niekoľko. Okrem ochorení rôznych typov (úplne bežnou príčinou nedostatočnej erekcie je ochorenie srdcovo-cievneho charakteru), erektilnú dysfunkciu spôsobujú aj psychologické faktory (stres, strach, nadmerné očakávania, a pod.), málo skúseností či užívanie liekov.

Ako riešiť problém s erektilnou dysfunkciou?

Ak hľadáte riešenie problému erektilnej dysfunkcie, ste na správnom mieste. Množstvo pánov sa počas hľadania odpovedí na otázky “ako docieliť orgazmus?” či “ako zlepšiť erekciu?” dopracovalo k jednoduchej odpovedi. Užívanie výživových doplnkov na podporu erekcie je jednoduchým a nie príliš finančne náročným riešením.

 Vyskúšajte Zerex – najpredávanejší doplnok na podporu erekcie

 

Cena Zerex klasik na pevnú erekciu

objednať Zerex

Medzi najobľúbenejšie produkty bez debaty patrí ZEREX. Ide o štatisticky najlepšie hodnotený doplnok. Jeho účinky sú však individuálne, preto ak Vám nepomôže, skúste EREXAN, VIMAXeJoy prípadne sa “naštartujte” afrodiziakami.

Nezabudnite sa podeliť o svoje skúsenosti. K dispozícií Vám je diskusia, kde možno nájsť cenné rady a odporúčania. Spoločne sa tak môžeme dopracovať k tomu najlepšiemu produktu, ktorý Vám pomôže dosiahnuť vytúžený orgazmus.

 

Orgazmus u ženy a u mužov
3.4 (67.27%) 11 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist