Ejakulácia – čo to je?

Ejakulácia, resp. výron semena, je prirodzená súčasť pohlavného styku alebo masturbácie. Ide o uvoľnenie ejakulátu, ku ktorému dochádza počas orgazmu.

Problém s predčasnou ejakuláciou

Biologicky ide o proces, ktorý je riadený mozgom. Nervové vlákna sa postarajú o prenos impulzu z mozgu do svalov panvového dna a semonovodu, ktorých kontrakciou dochádza k vypudeniu ejakulátu do močovej rúry. Ejakulát sa skladá z viacerých zložiek – okrem veľkého počtu spermií sa v ňom nachádzajú aj výlučky nadsemenníkov, prostaty a semenných mechúrikov. Počas vyvrcholenia dochádza k náhlemu vystreknutiu ejakulátu, ktorého primárnou funkciou je oplodnenie partnerky.

Predčasná ejakulácia je vážny problém

Predčasná ejakulácia môže partnerom poriadne znepríjemniť sexuálne zážitky.

Predčasná ejakulácia môže partnerom poriadne znepríjemniť sexuálne zážitky.

To, že po vyvrcholení dochádza k útlmu a muž nie je hneď schopný dosiahnuť erekciu, je úplne prirodzené. Problematika sexuálneho zdravia v sebe však ukrýva množstvo nepríjemností, s ktorými sa musí popasovať hneď niekoľko miliónov pánov po celom svete. A takýmto problémom je aj predčasná ejakulácia (predčasný výron semena).

O predčasnej ejakulácií, ktorá sa mimochodom zaraďuje k najbežnejším problémom sexuality, hovoríme, ak k výronu semena dochádza ešte pred samotným sexuálnym stykom, prípadne ak k ejakulácií dochádza veľmi skoro po začatí sexu či masturbácie.

Príčiny predčasnej ejakulácie

Príčin predčasného výronu semena u mužov môže byť hneď niekoľko. Môžu byť psychického alebo fyzického charakteru.

Čo sa týka telesných príčin, ide najčastejšie o zápaly kože žaluďa či predkožky, krátka uzdička penisu, tento problém môže byť dokonca aj vrodený.

Ak hovoríme o psychike, faktorom môže byť stres, ale aj prílišné vzrušenie, ktoré je bežné najmä u mladých mužov bez predchádzajúcich sexuálnych zážitkov. Predčasná ejakulácia sa často objavuje aj pri prvých milostných zážitkoch s novým partnerom, či ak máte sex po dlhšom období abstinencie. Vtedy je miera vzrušenia naozaj vysoká.

Riešením môžu byť aj výživové doplnky

Problém predčasnej ejakulácie sa dá riešiť u doktora. Ak ide o zápalové stavy, lekár predpíše vhodný krém, krátka uzdička penisu sa dá riešiť rýchlym zákrokom.

Predčasný výron semena možno liečiť aj tabletami, ktoré majú tlmiaci účinok na centrum ejakulácie v mozgu. Vhodnou alternatívou je aj používanie znecitlivujúcich krémov, skúsiť môžete aj sex s kondómom.

zerex_balenie-06Alebo si vyberte z výživových doplnkov na podporu erekcie, ktoré okrem zabezpečenia pevnej erekcie a zvýšenia výkonu v posteli, pozitívne ovplyvňujú aj na načasovanie ejakulácie.

Jedným z najobľúbenejších je produkt ZEREX, skúsiť však môžete aj eJoy, VIMAX. Všetky spomínané výživové doplnky obsahujú účinné látky, ktoré pomáhajú oddialiť ejakuláciu. Predčasný výron semena viac nemusí byť nočnou morou Vašej posteli.

Podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti v diskusií. Poraďte aj ostatným pánom, ktorý produkt Vám pomohol a ktorý naopak nie.

Ejakulácia – čo to je?
3.4 (68.57%) 7 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist