Afrodiziakum pre ženu, pre muža

Čo je to afrodiziakum a aké sú to vlastne tie afrodiziakálne účinky? Ide o známe pojmy, o ktorých ste už isto čo-to počuli. V podstate je to akákoľvek stimuláciá, ktorá dokáže vzbudiť sexuálny záujem.

Afrodiziakum ako elixír lásky pre obe pohlavia

Napriek tomu, že sa hovorí najmä o afrodiziákach, určených na vnútorné užitie – akými sú napríklad Španielske mušky, ale aj určité druhy jedál, koktejlov či elixírov lásky.

Samozrejmosťou sú psychofyziologické úkony, ktoré majú afrodiziakálne účinky. Tými sú vizuálne, sluchové, čuchové a dotykové podnety. Koniec koncov, sexuálna stimulácia má najčastejšie takéto podoby.

Prírodné afrodiziakum

Už od nepämati sa tradovali príbehy o špeciálnych jedlách a ich kombináciách, ktoré sa odporúčali užívať pre kvalitný sex, naštartovanie libida, zvýšenie potencie a plodnosti, či predĺženie erekcie, sexuálnej výdrže a oddialenie predčasného výronu semena.

Afrodiziakum pre ženu i muža

Niektoré z nich vedeli dokonca dodať energiu, iné boli atraktívne pre ich chuť, výzor, konzistenciu. Išlo o bežne vyskytujúce sa jedlá alebo bylinky, ktoré spájala ich dostupnosť a prírodné afrodiziakum preto mohol skúsiť v podstate každý.

Moderná veda samozrejme poskytla vedecké vysvetlenie účinkov týchto potravín. Ide totiž o skvelý zdroj vitálnej energie, schopný urdžiavať hladinu mužských a ženských sexuálnych hormónov prípadne schopných naštartovať chemické látky (neutrotransmitery), spúšťajúce pocity lásky alebo sexuálneho vzrušenia.

Afrodiziakum pre ženy

 • aníz – už starovekí Rimania a Gréci verili, že cumľanie anízu dokáže privodiť sexuálne túžby. Obsahuje totiž fytoestrogén – prírodnú verziu estrogénu, ženského hormónu, ktorý má podobné účinky ako mužský testosterón, a je nevyhnutný pre reprodukčné funkcie organizmu.
 • čokoláda – sa odnepämati spája s romantikou, láskou a sexuálnymi hrátkami. Obsahuje hormón dobrej nálady, serotonín, a fenyletylamín, jednu z prvých chemických zlúčenín, ktoré sa vyplavujú pri pocitoch zamilovanosti. Ide teda o látky, ktoré spôsobujú, že sa cítime dobre. Okrem toho sa v nej nachádza aj anandamid, látku, ktorá má podobný efekt na mozog ako marihuana. Ide o malé množstvo, ktoré však dokáže podporiť účinky serotonínu a fenyletalamínu. Všetky tieto látky nám pomôžu cítiť sa fajn a preto máme väčšiu chuť na sexuálne zážitky.

Čokoláda je prírodné afrodiziakum pre ženy

 • uhorky – okrem svojho tvaru, pripomínajúceho mužský penis, má afrodiziakálne účinky aj vôňa, o ktorej sa hovorí, že dokáže zvýšiť prekrvenie vagíny a tým ženu stimulovať. Uhorka tak patrí medzi bežné domáce afrodiziakum pre ženy.
 • muškátový orech – bol ženami užívaný už v starovekej Číne. Výskumy potvrdili, že u myší muškátový oriešok dokáže povzbudiť chuť na párenie, podobný experiment, skúmajúci tento vplyv na ľudí by ste hľadali márne. To ale neznamená, že ho nemôžete vyskúšať a utvoriť si vlastný názor.
 • papája – rovnako ako aníz, aj papája obsahuje fytoestrogény. V ľudovom liečiteľstve sa užívala za účelom privolania menštruácie, podpory produkcie mlieka, ale aj uľahčenia pôrodu a zvýšenia ženského libida.
 • ylang-ylang, levanduľa, éterické oleje – ženy sú romantické stvorenia, ktoré dokáže naštartovať zmyselná vôňa. Ak si chcete zvýšiť libido, skúste do kúpeľa pridať výťažky z ylang-ylang, levandule či voňavý etérický olej. Prípadne nahovorte partnera na masáž a uvidíte, že sa účinky týchto prírodných afrodiziák postarajú o krásny sexuálny zážitok.

Afrodiziakum pre muža

 • maca prášok – názov “prírodná Viagra” si toto účinné afrodiziakum vyslúšilo vďaka schopnosti liečiť impotenciu, zvýšiť libido, dodať energiu a zvýšiť výkonnosť počas sexu. Okrem toho je maca výborný stabilizátor hormónov. jej užívanie sa odporúča aj dámam (okrem tehotných a dojčiacich) trpiacich bolestivou menštruáciou či prejavmi menopauzy, preto je maca prášok, univerzálne afrodiziakum, vhodné mať vždy po ruke.
 • ustrice – obsahujú veľké množstvo zinku, ktorý dokáže zvýšiť potenciu muža. Obsah kyseliny asparágovej a receptoru NMDA môže byť nápomocný pri uvoľňovaní testosterónu i estrogénu, pohlavných hormónov, podporujúcich zdravý sexuálny život partnerov.

Ustrice - prírodné afrodiziakum pre muža

 • píniové oriešky – sú podobne ako ustrice plné zinku. Vďaka tomu bývali stáročia  súčasťou populárnych elixírov lásky. Arabskí stredovekí učenci dokonca odporúčali skonzumovať 100ks píniových orieškov každý večer, predtým než sa pán pobral do spálne.
 • sladké drievko – povráva sa, že jeho vôňa má stimulujúce účinky a dokáže privodiť chuť na sex. Samotná vôňa má preukázané pozitívne účinky na prekrvenie penisu, čím dochádza k pevnej erekcií a zvýšeniu výdrže pri sexe.
 • med – je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B, nevyhnutných pre tvorbu a zvyšovanie hladiny testosterónu, a bóru, ktorý ženskému telu pomáha spracuvávať estrogén. Ide v podstate o najlepšie afrodiziakum, aké si možno predstaviť pre obe pohlavia.
 • figy – ak figu roztvoríte, zistíte, že nápadne pripomína ženské pohlavné orgány. Jej afrodiziakálne účinky sú teda založené na vizuálnej stránke, podobne ako je to aj pri uhorke a mrkve, ktoré účinkujú najmä u žien.
 • kardamón – aromatické korenie, ktoré sa užíva pre jeho schopnosti liečiť impotenciu. Obsahuje cineol, chemickú zlúčeninu, schopnú zvýšiť prekrvenie penisu a tým aj zlepšiť erekciu.
 • žen-šeň – zvyšuje výkonnosť pána, nabudí libido a zmierňuje prejavy erektilnej dysfunkcie. Ak ho užívate pravidelne, dokáže podporiť tvorbu testosterónu, čím sa žen-šeň z hladiska účinkov zaraďuje medzi tie najsilnejšie prírodné afrodiziaká.
 • goji a leskokôrka – obe sú bežnou súčasťou výživových doplnkov na podporu erekcie. Dokážu totiž zvýšiť vitalitu a zlepšiť prekrvenie penisu, výsledkom čoho je lepšia výkonnosť v posteli. A to tom snáď sníva každý pán.

Zaručené afrodiziakum?

Napriek tomu, že sa o účinkoch týchto špeciálnych potravín narozprávalo viac než dosť, nie každá rada sa dočkala vedeckého výskumu. V živote sa však bežne spoliehame na ľudové liečiteľstvo, bylinkárov a rady starých materí. Prečo by mala byť oblasť sexuality výnimkou?

Na internete možno nájsť nekonečné zoznamy potravín, korenín či olejov s afrodiziakálnymi účinkami, preto ich môžete skúsať kombinovať ako sa Vám zapáči.

Alebo sa môžete spoľahnúť na výživové doplnky, ktoré sú namiešané za účelom zlepšenia erekcie, odstraňovania prejavov erektilnej dysfunkcie, zvýšenia libida a oddialenie predčasnej ejakulácie. Náš web sa zameral na popis prírodných afrodiziakálnych produktov.

Ak však hľadáte niečo iné, skúste ZEREX, štatisticky najlepšie hodnotený produkt na podporu erekcie  VIMAXeJoy alebo EREXAN.

 

Afrodiziakum pre ženu, pre muža
3.9 (78%) 20 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist