Ranná erekcia – vizitka mužského zdravia

Ranná erekcia, odborne nočná penilná tumescencia (NPT), je úplne prirodzenou súčasťou života mužskej populácie. Lekári sa zhodujú na tom, že je prejavom dobrého zdravia v sexuálnej oblasti. Môžu sa objavovať 3 až 5x počas jednej noci. A predpokladáme že ste ani netušili, že aj ženy zažívajú niečo podobné, avšak nie tak zjavné ako muži. Ide o nočné prekvrvovanie pošvy a klitorálnu erekciu.

Príčiny rannej erekcie

Ranná erekcia je úplne normálna.

Ranná erekcia je úplne normálna.

Možno ste sa už veľakrát zamýšlali nad otázkou “prečo vzniká ranná erekcia”. Všetko sa začína počas spánku. Ten sa skladá z troch etáp – ľahkého, hlbokého a takzvaného REM (rapid eye movement) spánku. REM spánok je charakteristický rýchlym pohybom očí a napätím svalstva.

Jedna z teórií, zaoberajúcich sa príčinou rannej erekcie, ju vysvetľuje jednoducho – zapríčiňujú ju erotické sny. Ďalšia teória hovorí o plnom močovom mechúre – ak sa mechúr počas spánku naplní na maximum kapacity, moč naplní i penis. Asi najpravdepodobnejším vysvetlením je fakt, že mužské telo počas dňa produkuje hormón noradrenalín, ktorý pomáha zabraňovaniu samovoľnej erekcie. Počas spánku sa tohto hormónu produkuje oveľa menej a preto sa stoporenie počas noci či ranná erekcia vyskytujú pomerne často.

Ranná erekcia – vizitka zdravého muža

Na prvý pohľad nemá tento jav žiaden význam. Funkcia rannej erekcie je však celkom zjavná – napovedá nám o zdraví muža. Už len fakt, že muž dokáže mať erekciu bez akéhokoľvek sexuálneho podnetu a to v podstate kedykoľvek počas noci potvrdzuje dobrý stav jeho kardiovaskulárneho systému.

Vďaka rannej erekcií môžete zároveň zistiť príčinu erektilnej dysfunkcie. Aby sme sa vyjadrili ešte presnejšie – dokážete zistiť, či je príčina slabej erekcie psychická alebo fyzická. Ak totiž dokážete mať erekciu počas noci alebo ráno, no so stoporením penisu máte problém ak to chcete vy, pravdepodobne je problém v hlave. Množstvo stresu, depresie, výčitky, hnev či strach zo zlyhania, na výber toho máte naozaj dosť.

Ranná erekcia sa nedostavuje? Možno máte ochorenie srdca

Ranná erekcia sa nedostavuje? Možno máte ochorenie srdca

Ak však rannú erekciu nezažívate, príčiny erektilnej dysfunkcie hľadajte priamo vo vnútri organizmu. Najčastejšie ide o problém srdca či ciev. Do penisu sa nemusí dostávať dostatočné množstvo krvi, čo môže byť signálom zablokovania ciev, vysokého cholesterolu, vysokého krvného tlaku a pod. Príčinou samozrejme môže byť aj iné ochorenie prípadne nízka hladina testosterónu. Preto by ste v takomto prípade mali navštíviť odborníka, ktorý sám najlepšie zváži všetky aspekty vášho zdravotného stavu.

Prírodné predĺženie penisu

A nezabudnime ani na jednu veľmi praktickú funkciu – ak sa vaša pýcha pravidelne dvíha niekoľkokrát za noc, svalstvo penisu sa dostatočne posiluje. Toto pravidelné cvičenie (stoporenie a uvoľnenie) zabezpečuje výbornú pružnosť orgánu. Bez rannej erekcie by ste teda pravdepodobne mali penis v stoporenom stave o niečo kratší.

Ak ste nespokojný s dĺžkou svojho údu a hľadáte niečo na predĺženie penisu, prečítajte si naše recenzie o produktoch VIMAX a XtraSize.

Ranná erekcia – vizitka mužského zdravia
4.7 (93.33%) 3 votes

2 myšlienky na “Ranná erekcia – vizitka mužského zdravia

  1. Luky

    No, ak ju naozaj ráno nemávate, tak nemyslím, že by ste mal penis v úplnom poriadku.. Ono totiž zdravý penis ráno stojí. Možno máte málo spánku, možno iný skrytý problém.. Veľký rozbor som našiel aj tu , odpovedia tam naozaj na vśetko -link zmazaný-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist