Kegelove cviky pre mužov

O Kegelových cvikoch určite počulo množstvo žien. Autor tohto prevratného cvičebného programu, ženský lekár Dr. Arnold Kegel, nimi v 40. rokoch 20. storočia vyvolal doslova šialenstvo. Dôvodom bol najmä fakt, že do tohto času neexistoval žiaden návodpre ženy, ktoré chceli po pôrode dosiahnuť upravenie šírky vagíny. Kegelove cviky po pôrode sa od tohto momentu rozšírili do celého sveta a cvičia sa i dnes.

Ženy, ktoré ešte nerodili, obľubujú túto cvičebnú metódu pre ich schopnosť zlepšiť lubrigáciu vagíny. Cvičením týchto jednoduchých cvikov dokonca zabránite nekontrolovateľnému samovoľnému úniku moču (inkontinencia moču), preto sú vhodnou prevenciou tohto stavu.

Kegelove cviky pre mužov

Kegelove cviky pre mužov zlepšia kvalitu sexuálneho života

Kegelove cviky pre mužov zlepšia kvalitu sexuálneho života

Množstvo z nás možno ani netušilo, že Kegelove cvičenia môžu skúsiť i muži. Vďaka nim totiž dokážu prekonať problémy so slabou erekciou a napomôcť oddialiť predčasnú ejakuláciu. Tá je mimochodom problémom ako mladých, tak i starších pánov. Ďalším ich benefitom je zväčšenie penisu. Pozitív pre skvalitnenie svojho sexuálneho života však nájdete určite viac, stačí si len vybrať.

Čo môžu muži dosiahnuť cvičením Kegelových cvikov?

  • zlepšenie prietoku krvi v penisu = zlepšenie a spevnenie erekcie, ale aj zväčšenie penisu
  • pevnejšia a dlhotrvácnejšia erekcia
  • zlepšenie výdrže pri sexe
  • oddialenie predčasnej ejakulácie
  • zlepšenie produkcie spermií
  • celkové spevnenie svalstva panvového dna
  • zvýšenie intenzity vnímania sexuálnych podnetov
  • zníženie intenzity inkontinencie moču
  • posilnenie zvieračov močového mechúra
  • zlepšenie prostaty

Ako cvičiť Kegelove cviky?

Cvičenie je naozaj veľmi jednoduché. Zapájate doň tzv. PC svalstvo (z latinského pomenovania “pubococcygeus”), ktoré do funkcie uvediete vždy, keď pri močení vedome zastavíte prúd moču. Samotné precvičovanie tohto svalu nie je nič iné ako jeho sťahovania a následné uvoľňovanie v “kľudovej” fáze – tzn. vtedy, keď práve nemočíte a močový mechúr máte prázdny. Svalstvo by ste mali mať stiahnuté minimálne 5 sekúnd.

Je to pomerne jednoduchá metóda, počas ktorej nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky. Nepotrebujete zapojiť ani ruky, cvičiť môžete prakticky kdekoľvek, kedykoľvek a navyše to nikto ani nezbadá. Či práve sedíte, stojíte alebo ležíte – skúste párkrát za deň stiahnuť tento sval aspoň na pár sekúnd. Možno to na začiatku nebude jednoduché. Každý predsa vieme, že ak svaly neposilujeme, tak rýchlo ochabnú a cvičenie s nimi nemusí byť úplne prirodzené.

Svoje pokroky si môžete pravidelne overovať počas močenia. V tejto testovacej fáze nezáleží na pohlaví, postup je rovnaký. Stačí sa pokúsiť vedome zastaviť prúd moču. Ak to nedokážete hneď, nezúfajte a cvičte Kegelove cviky aj naďalej. Postupne uvidíte, že sa táto schopnosť rozvinula aj u vás.

Aká je intenzita cvičenia?

Kegelove cviky vás neoberú o žiaden produktívny čas

Kegelove cviky vás neoberú o žiaden produktívny čas

Na úvod skúste vykonávať sťahovanie a uvoľňovanie svalstva v sériách aspoň 10x za sebou. To znamená, že 10x za sebou stiahnite PC sval na 5 sekúnd, uvoľnite ho a po chvíľke tento proces zopakujte. Cvičte niekoľkokrát denne, odporúčame aspoň 4 až 5 sérií za deň. Ak vytrváte, môžete si byť istý, že svoje telo budete vedieť ovládať oveľa lepšie.

Svoj progres si o pár týždňov môžete pokojne overiť aj v posteli – stlačenie svalov totiž dokáže zastaviť prichádzajúcu ejakuláciu a teda vyriešiť túto bežnú komplikáciu prírodným spôsobom.

Pozitívne účinky na oddialenie ejakulácie majú aj výživové doplnky na podporu erekcie, ktoré sa dajú kúpiť aj cez slovenské e-shopy. Výborné výsledky vykazujeZEREX a EREXAN.

Okamžitým riešením je však aj aplikácia znecitlivujúceho gélu alebo spreju.

Kegelove cviky – video

Ak sa chcete dozvedieť ešte viac informácií, pozrite si nasledujúce video s praktickými ukážkami cvikov na posilnenie panvového dna.

Kegelove cviky pre mužov
4.3 (86.67%) 3 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist