Sildenafil sandoz skúsenosti a účinky

Sildenafil (hlavná zložka tabletky Viagra) sa používa na liečbu impotencie, teda erektilnej dysfunkcie – neschopnosti muža dosiahnuť a udržať si erekciu. Zaraďujeme ho do skupiny inhibítorov PDE5 (patria sem aj tadalafil a vardenafil), ktoré sú schopné regulovať prietok krvi v mužskom pohlavnom úde. Liečba poruchy erekcie tabletkami s obsahom sildenafilu je úspešná u väčšiny populácie, ktorá ju vyskúšala. Túto účinnú látku vytvorila spoločnosť Pfizer pred takmer 20. rokmi.

Sildenafil je hlavnou zložkou Viagry.

Sildenafil je hlavnou zložkou Viagry.

Zásady správneho užívania

Pri užívaní tabletiek na erekciu s obsahom látky sildenafil treba pamätať na niekoľko dôležitých zásad. Treba si uvedomiť, že tieto produkty sú určené mužom s erektilnou dysfunkciou, starším ako 18 rokov. Ženám sa ich užívanie neodporúča. Predpokladom silnej erekcie je užitie tabletky približne 60min pred sexom. Užívanie sa neodporúča kombinovať s alkoholom alebo ťažkými jedlami. Denná dávka tabletky je 1ks.

Erekcia sa dostaví približne 30 až 45 minút po užití lieku. Nevyhnutný je však aj sexuálna stimulácia, bez ktorej liek nezaúčinkuje.

Kedy sa neodporúča užívať sildenafil?

  • ak ste prekonali mŕtvicu alebo infarkt, prípadne ak trpíte ochorením srdca alebo ciev
  • ak máte príliš nízky tlak alebo angínu
  • pri ochoreniach pečene a obličiek
  • pri kosákovitej anémií
  • ak trpíte alebo ste prekonali leukémiu / rakovinu kostnej drene
  • ak užívate akékoľvek predpísané lieky a voľne predajné lieky
  • ak vám bolo diagnostikované ochorenie, deformácia či akékoľvek poškodenie penisu
  • pri alergických reakciách na lieky

Známe nežiadúce účinky

Bolesť hlavy je najčastejším vedľajším účinkom Viagry.

Bolesť hlavy je najčastejším vedľajším účinkom Viagry.

Medzi najčastejšie vedľajšie účinky patrí bolesť hlavy, postihujúca viac než 1 z 10. mužov. Menej bežnými nežiadúcimi účinkami (postihujúcich menej než 1 z 10 mužov) patria nevoľnosti, poruchy trávenia, upchatý nos, závraty, poruchy videnia (rozostreté videnie či zmeny vnímania farieb).

V prípade, že erekcia po užití tabletky so sildenafilom trvá erekcia viac než 4 hodiny, prípadne ak pociťujete bolesti na hrudi alebo náhlu stratu zraku, je nevyhnutné ihneď vyhľadať lekársku pomoc.

Sildenafil sandoz skúsenosti a účinky
3.2 (64.35%) 46 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist