Predčasná ejakulácia – riešenie, skúsenosti a lieky

Predčasná ejakulácia je strašiakom každého muža. Ide o nekontrolovateľnú ejakuláciu, vyskytujúcu sa tesne pred alebo krátko po penetrácií, napriek tomu, že jej predchádza iba minimálne sexuálne stimulovanie. Zaraďujeme ju k často sa vyskytujúcim sexuálnym poruchám.

Čo spôsobuje predčasnú ejakuláciu?

Jednoznačnú odpoveď na túto otázku nepozná ani medicína. Faktory, ktoré ju zapríčiňujú, môžeme rozdeliť do 2 skupín – psychologické alebo fyzické. Z mentálnych ide najčastejšie o depresie, úzkosť či pocity viny alebo strachu. Fyzickým faktorom môže byť napríklad hormonálna zmena a nežiadúce účinky jej liečby alebo zranenie.

Predčasný výron semena sa často objavuje pri prvých sexuálnych zážitkoch s novým partnerom, prípadne ak od Vášho posledného sexu uplynul už nejaký ten čas.

Predčasná ejakulácia môže prekvapiť každého pána.

Predčasná ejakulácia môže prekvapiť každého pána.

Liečba predčasnej ejakulácie

Zväčša platí, že sa muž s pribúdajúcim vekom a sexuálnymi skúsenosťami naučí aplikovať vlastné metódy, ako oddialiť ejakuláciu. Medzi obľúbené riešenie patrí používanie kondómu, ktorý znecitlivý citlivé nervové zakončenia. Pomôcť môže aj prerušovanie súlože či striedanie sexuálnych polôh. Ak aj Vás prekvapil problém s rýchlou alebo predčasnou ejakuláciou vedzte, že občas prekvapí ktoréhokoľvek muža. Väčšinou si nevyžaduje špeciálnu liečbu a táto nepríjemnosť zmizne tak rýchlo, ako sa aj objavila.

Ak však ide o častejšie sa vyskytujúcu komplikáciu, neuškodí zmena životného štýlu. Časté popíjanie alkoholu, fajčenie a užívanie omamných látok a drôg môže narušiť schopnosť ovládať ejakuláciu. V prípade pochybností možno vyhľadať lekára, ktorý po vyšetrení poradí vhodné metódy, prípadne nasadí liečbu.

Tabletky na predčasnú ejakuláciu

Predčasný výron semena možno eliminovať aj užívaním výživových doplnkov s takýmto účinkom. Vyskúšat sa oplatí ZEREX , ktorý sa vďaka stimulantu Tribullus terrestris postará aj o tento problém. Rovnakú látku nájdete aj v CLAVINe či v produkte eJoy. Liečba predčasnej ejakulácie je možná aj vďaka tobolkám EREXAN s obsahom aminokyseliny L- Ornytin, užívaním doplnku E-REX24 alebo afrodiziaka MAXXES.

Znecitlivujúci gél alebo spray

Obľúbeným riešením problému predčasnej ejakulácie je aplikácia znecitlivujúcich gélov alebo sprayov. Ich zloženie je čisto prírodné a nespôsobuje preto žiadne nežiadúce účinky (pozor si treba dať v prípade alergie na niektorú zložku).

Znecitlivujúci gél účinne oddiali predčasnú ejakuláciu.

Znecitlivujúci gél účinne oddiali predčasnú ejakuláciu.

Osvedčeným produktom je napríklad gél a spray od Lovely Lovers. Približne 10 min. pred sexom je nutné aplikovať potrebné množstvo gélu po celej dĺžke penisu a nechať ho poriadne vsiaknuť.

Zloženie gélu a spreju: kofeín, guarana, pepermintový olej, výťažok listov mäty piepornej a menthol (sprej je obohatený o výťažky gingko biloba).

Vybrať si možno z nasledujúcich možností:

  • LOVELY LOVERS DELAY GEL – 150ML ZA 28€ KÚPITE TU
  • LOVELY LOVERS DELAY SPRAY – 50ML ZA 26€ KÚPITE TU

V našom článku o znecitlivujúcich géloch sa dozviete oveľa viac.

Predčasná ejakulácia – riešenie, skúsenosti a lieky
4 (80.87%) 23 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist TOPlist